Expoziția  „Din Tolba lui Moș Crăciun” la Muzeul Municipal Dej

Primăria Municipiului Dej prin Muzeul Municipal Dej în colaborare cu Asociația Brickenburg vă invită să admirați cele mai frumoase surprize „Din Tolba lui Moș Crăciun”. Cei mici, dar și cei mari, sunt chemați în lumea trenulețelor construite din LEGO(R)! Machete mici și mari, până și The Hogwards Express vă așteaptă în holul Librăriei Muzeului!

Expoziția este deschisă între 20 decembrie și 3 februarie, de luni până vineri între orele 08:00-16:00. Intrarea se va face respectând toate măsurile sanitare impuse de către autorități, astfel încât vizitatorii să fie în maximă siguranță!

Asociația Brickenburg, cu sediul în Cluj-Napoca, este una din cele mai importante organizații de fani ai sistemului LEGO(R), fiind oficial recunoscută la nivel mondial prin creațiile de înaltă clasă realizate de membrii săi, prezentate în țară și în străinătate, precum și prin evenimentele pe care le pune în practică.