Programul National de Dezvoltare Locala( PNDL)

Reabilitarea, extinderea și dotarea grădiniței cu program prelungit Lumea Piticilor, municipiul Dej, strada Aurora, nr.3- valoare 4.877.496,54 lei.

Reabilitarea si modernizarea Liceului Tehnologic “Somes “Dej, Municipiul Dej, judetul Cluj, suma totala -7.793.299,77 lei. În cadrul investiţiei care are ca termen de finalizare 2 ani, vor fi reabilitate :

• corpul administrativ: lucrări de consolidare, refacerea acoperişului  şi finisaje exterioare și interioare
  • clădirea existentă cu săli de clasa se extinde și se etajează la nivel P+E.
  • de asemenea în cadrul investiţiei vor fi realizate şi amenajări exterioare: amenajarea spațiilor verzi, realizarea aleilor și a platformelor betonate, reparații împrejmuiri, instalații de iluminat exterior, rețele de apă și canalizare, amenajarea terenului de sport.

1. Reabilitarea , extinderea si dotarea Grădinii cu Program Prelungit "Arlechino", din municipiul Dej, judetul Cluj"- suma totala 2.838.569,00 lei. Lucrari de reabilitare si modernizare în cadrul lor urmând a fi realizate: extinderea parterului si mansardarea si reamenajarea locurilor:

- la parter vor fi amenajate holuri, sala de grupa, sala de mese, bucatarie , cabinet medical , birouri, vestiare si grupuri sanitare

- la mansarda vor fi amenajate săli de grupe, spălătorie, călcătorie, depozite și grupuri sanitare.