Se pot depune proiecte pentru domeniul culte

A N U N Ț   D E    P A R T I C I P A R E

Primăria Municipiului Dej invită unitățile de cult din municipiul Dej, să depună proiecte pentru domeniul culte și documentația aferentă, în scopul evaluării proiectelor și atribuirii Contractelor de finanţare nerambursabilă pentru anul 2021.

Detalii privind depunerea documentației în vederea finanţării nerambursabile, pentru domeniul culte:

1. Procedura aplicată pentru atribuirea Contractelor de finanţare nerambursabilă a proiectelor din domeniul culte pe anul 2021 este prevăzute în:
  • O.G. nr. 82/2001 privind stabilirea unor forme de sprijin financiar pentru unităţile de cult aparținând cultelor religioase recunoscute din România, aprobată cu modificările şi completările ulterioare prin Legea nr.125/2002;
  • H.G.nr.1470/2002 privind aprobarea Normelor metodologice pentru  aplicarea prevederilor O.G. nr. 82/2001, cu modificările şi completările ulterioare.
  1. Valoarea fondurilor alocate : 300.000 lei
  2. Durata derulării proiectelor : 31 decembrie 2021
  3. Data limită pentru depunerea propunerilor de proiect: 11 iunie 2021
  4. Adresa la care trebuie depuse propunerile de proiect: Strada 1 Mai, Nr. 2, Biroul C.I.C.

6.       Data, ora și locul deschiderii propunerilor de proiect: 14 iunie 2021, ora 10:00, Primăria Municipiului Dej.

7.       Selecţia si  evaluarea proiectelor în vederea obţinerii finanţării nerambursabile se va face de către Comisia de evaluare, în perioada 14 iunie – 16 iunie 2021.

Întreaga documentație necesară întocmirii dosarelor poate fi consultată pe site-ul Primăriei Municipiului Dej, www.primariadej.ro, Secțiunea Informații publice: Finanțare Culte 2021.