Expoziția „Frumuseți în culori de primăvară” în incinta Muzeului Municipal Dej

Primăria Municipiului Dej prin Muzeul Municipal Dej în colaborare cu artistul plastic Călin Groșan vă invită la vizionarea expoziției intitulată „Frumuseți în culori de primăvară”, expoziție vizuală ce aduce un omagiu simbolisticii lunii martie.

Expoziția poate fi vizitată pe tot parcursul lunii martie, de luni până vineri, între orele 08:00-16:00, în incinta Librăriei Muzeului.

Tablourile domnului Călin Groșan reflectă într-un mod aparte și original frumusețea ce se confundă cu regenerarea ciclică a naturii. Artistul dejean preamărește emergența primăverii prin liniile picturilor sale, prin coloristică și mai ales prin tematicile abordate: sublimul feminin și natura.

Dat fiind actualul context epidemiologic provocat de pandemia SARS-CoV-2, accesul în cadrul expoziției se va face respectând toate măsurile impuse de către autorități!