Spectacol dedicat Zilei Internaționale a Femeii la Dej

Primăria Municipiului Dej organizează vineri, 5 martie 2021, cu începere de la ora 17:00, un spectacol dedicat Zilei Internaționale a Femeii. Evenimentul va avea loc la Centrul Cultural „Arta” și va avea intrarea liberă .

În cadrul spectacolului pe scena centrului cultural vor evolua: Trupa de teatru ”Vistrian Roman”, Clubul de dans ,,Latino Angels”, Marin și Petra Grad, Ansamblul Folcloric „Someșana”, Orchestra ,,Someșana” și vor interpreta melodii soliștii: Alexandra Moldovan, Zina Doboș, Dan Ariana Mixandra, Cristina Beldean-Moșuțan, Adela Zanc, Alina Zanc- Ciubăncan, Felix Gălan și Ioan Dordoi.

Evenimentul va fi prezentat de Mariana Reman și se va desfășura la o capacitate de 30% a sălii, respectiv 130  spectatori, având în vedere actualul context epidemiologic.