Anunț privind emiterea acordului de mediu pentru proiectul ”Întocmirea D.A.L.I. și D.T.A.C. pentru îmbunătățirea accesului la coridoarele de mobilitate urbană a cartierelor Dealul Florilor, Sfântu Petru, 1 Mai, și Triaj din Municipiul Dej”

Nr.19512/22.06.2023

ANUNȚ

”MUNICIPIUL DEJ, cu sediul în municipiul Dej, strada 1 Mai, nr. 2, județul Cluj, anunță publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul ”Întocmirea D.A.L.I. și D.T.A.C. pentru îmbunătățirea accesului la coridoarele de mobilitate urbană a cartierelor Dealul Florilor, Sfântu Petru, 1 Mai, și Triaj din Municipiul Dej” propus a fi realizat în Dej, județul Cluj.

Informațiile privind proiectul propus pot fi consultate la sediul Agenției pentru Protecția Mediului Cluj, Calea Dorobanților nr. 99 și la sediul Municipiului Dej, str. 1 Mai nr 2, loc. Dej, județul Cluj în zilele de luni – joi între orele 9.00-14.00 și vineri între orele 09.00 - 13.00.

Observațiile publicului se primesc zilnic la sediul Agenției pentru Protecția Mediului Cluj în zilele de luni-joi între orele 9.00 -14.00, vineri între orele 09.00 -13.00.

PRIMAR

ING. MORAR COSTAN