Acțiune de ecologizare mâine la Dej

Primăria Municipiului Dej organizează miercuri, 6 aprilie, cu începere de la ora 09:00, acțiunea de curățenie „Împreună pentru un oraș mai curat”. ,

În cadrul acțiunii vor participa angajați din cadrul Primăriei Municipiului Dej și beneficiari ai venitului minim garantat, care vor desfășura intervenții de ecologizare în zone publice ale orașului, deșeurile colectate, urmând să fie preluate de Serviciul Administrării Domeniului Public și Supercom.

Pentru ca rezultatul să fie unul pozitiv, este nevoie de mobilizarea întregii comunități, de implicarea tuturor dejenilor în susţinerea acţiunii de ecologizare prin curăţarea spaţiilor aferente blocurilor, caselor, instituţiilor sau societăţilor comerciale.

De asemenea în această perioadă se desfășoară acțiuni de curățare a străzilor și trotuarelor cu utilaje mecanice din dotarea Serviciului Administrării Domeniului Public.