Spectacol dedicat Zilei Internaționale a Femeii la Centrul Cultural ,Arta'

Primăria Municipiului Dej organizează luni, 7 martie 2022, cu începere de la ora 17:00, un spectacol dedicat Zilei Internaționale a Femeii.

Evenimentul, care va avea loc la Centrul Cultural „Arta”, va fi deschis de către Licuricii Literari  și Trupa de teatru ,,Vistrian Roman”  a Casei  Municipale de Cultură Dej, cu un microrecital,, Mama primul univers” , urmat de dansuri de societate ale dansatorilor  Clubului de dans ,,Latino Angels” și un microrecital oferit de Marin și Petra Grad.

Spectacolul dedicat Zilei Femeii va continua cu un moment de gală susținut de artiștii Ioan Dordoi, Cristina Beldean-Moșuțan, Felix Gălan și Adela Zanc, acompaniați  de orchestra ,,Someșana”  a Casei Municipale de Cultură Dej și orchestra ,, Poarta Someșului”.

Evenimentul va fi încheiat de  Ansamblul Folcloric „Someșana”  a Casei Municipale de Cultură Dej.

Intrarea este liberă, cu respectarea regulilor din actualul context epidemiologic.