Plata taxe și impozite on-line

Servicii electronice

Dej VeloCity

Mobilitate alternativă

Sesizări

Harta sesizărilor și neregulilor

Depunere proiecte pentru domeniul culte în municipiul Dej

10/1/2024

Primăria Municipiului Dej invită unitățile de cult din municipiul Dej, să depună proiecte pentru domeniul culte și documentația aferentă, în scopul rezolvării unor probleme urgente sau curente. Proiectele depuse vor fi evaluate și pe baza punctajelor obținute vor fi atribuite Contractele de finanțare nerambursabilă pe anul 2024.

Detalii privind depunerea documentației în vederea finanțării nerambursabile, pentru domeniul culte:

1. Procedura aplicată pentru atribuirea Contractelor de finanțare nerambursabilă a proiectelor din domeniul culte pe anul 2024 este prevăzute în:

· O.G. nr. 82/2001 privind stabilirea unor forme de sprijin financiar pentru unitățile de cult aparținând cultelor religioase recunoscute din România, aprobată cu modificările și completările ulterioare prin Legea nr.125/2002;

· H.G. nr. 1470/2002 privind aprobarea Normelor metodologice pentru aplicarea prevederilor O.G. nr. 82/2001, cu modificările și completările ulterioare.

2. Valoarea fondurilor alocate: 120.000 lei

3. Durata derulării proiectelor: 31 decembrie 2024

4. Data limită pentru depunerea propunerilor de proiect: 11 octombrie 2024

5. Adresa la care trebuie depuse propunerile de proiect: Primăria Municipiului Dej, Strada 1 Mai, Nr. 2, Biroul C.I.C. (Registratura)

6. Data, ora și locul deschiderii propunerilor de proiect: 14 octombrie 2024, ora 10:00, Primăria Municipiului Dej.

7. Selecția si  evaluarea proiectelor în vederea obținerii finanțării nerambursabile se va face de către Comisia de evaluare în perioada 14-15 octombrie 2024, rezultatele urmând a fi publicate pe sit-ul Primăriei Municipiului Dej - www.primariadej.ro.

Întreaga documentație necesară întocmirii dosarelor poate fi consultată pe site-ul Primăriei Municipiului Dej, www.primariadej.ro, Secțiunea Informații publice: Finanțare Culte - 2024.

‹ Înapoi