Restricții de circulație în zona centrală

7/8/2024
Restricții de circulație în zona centrală

Primăria Municipiului Dej anunță restricții de circulație în Piața Bobâlna cu ocazia Zilelor Municipiului Dej, Festivalului Culturii Populare Someșene” Samvs” și Târgului ”Produs de Cluj”, care se vor desfășura în perioada 11-14 iulie 2024.

Pentru buna desfășurare a evenimentelor în perioada: marți, 9 iulie ora 18:00- luni, 15 iulie, ora 12:00, va fi închisă circulația în Piața Bobâlna  și următoarele zone: străzile George Coșbuc, Petru Rareș, Petofi Șandor, Parcului sens urcare, Mărășești (zona Hotel Someș), accesul în Piața Bobâlna dinspre strada Nicolae Titulescu, parcare P-ța 16 Februarie (fostă Altex), str. Piața Bobâlna și strada 1 Mai (zona Primăriei Municipiului Dej).

Șoferii care au traseu prin zonele menționate, sunt sfătuiți să aleagă străzile adiacente acestora, să nu își lase autoturismele parcate în zonele cu restricții și să utilizeze parcarea de la subsolul Pieței Agroalimentare și parcarea amenajată situață pe strada Nicolae Titulescu.

‹ Înapoi