Municipiul Dej

Municipiul Dej anunță publicul interesat asupra luării deciziei etapei de încadrare de către Agenția pentru Protecția Mediului Cluj, în cadrul procedurilor de evaluare a impactului asupra mediului (continuarea procedurii privind emiterea aprobării de dezvoltare a proiectului fără efectuarea evaluării de impact asupra mediului/fără evaluarea impactului asupra copurilor de apă) pentru proiectul ,,REDUCEREA NUMÎRULUI DE PERSOANE AFLATE IN RISC DE SĂRĂCIE SAU EXCLUZIUNE SOCIALĂ PRIN IMBUNĂTÎȚIREA INFRASTRUCTURII PUBLICE IN ZONA URBANĂ MARGINALIZATĂ DIN MUNICIPIUL DEJ, STRADA MACAZULUI ȘI STRADA SĂRATA DE JOS” județul Cluj”

Proiectul deciziei de încadrare și motivele care o fundamentează pot fi consultate prin solicitare la Agenția pentru Protecția Mediului Cluj, Calea Dorobanților, nr.99 și la următoarea adresă web: http://apmcj.anpm.ro

Publicul interesat poate înainta comentarii/observații la proiectul deciziei de încadrare în termen de 10 zile de la data publicării anunțului pe pagina de internet a autorității competente pentru protecția mediului.

PRIMAR

ING. MORAR COSTAN