Lucrări pe strada Crângului și Ecaterina Teodoroiu

Primăria Municipiului Dej anunță continuarea lucrărilor pentru modernizarea străzii Crângului și Ecaterina Teodoroiu( până la intersecția cu străzile Tudor Vladimirescu și Ștefan Cicio Pop.

În această perioadă se intervine prin ridicarea la cotă a canalelor aferente rețelei de canalizare menajeră și apă pluvială, procedeu tehnic necesar turnării ulterioare a celui de al doilea strat de asfalt.

Intervențiile sunt necesare, însă se face tot ce este posibil astfel încât să fie finalizate în timp cât mai scurt.

Recomandăm conducătorilor auto, având în vedere lucrările în derulare, să utilizeze rute alternative:

- str. Mihai Viteazu- str. Minerilor- str. Văii

- str. 1 Mai - str. Vâlcele

- Str. Florilor- Al. Tomis- str. Unirii( pentru acces în cartierul Dealul Florilor)

Intervențiile fac parte din proiectul european „Modernizarea coridorului integrat de mobilitate urbană, reprezentat de str. Unirii, str. Dobrogeanu Gherea, str. Ecaterina Teodoroiu, str. Avram Iancu, Str. George Cosbuc, str. Regina Maria, str. Mircea cel Bătrân, str. Mărășești (între Mircea cel Bătrân și Gh. Șincai), str. Gheorghe Șincai, Str. 1 Mai (între Str. George Coșbuc si Str. I.P. Reteganul), str. Crângului”, finanțat prin Programul Operațional Regional – REGIO ( 2014-2020 ).