Primăria Municipiului Dej anunță demararea procesului de distribuire a pachetelor cu produse de igienă în cadrul  Programului Operațional Ajutorarea Persoanelor Defavorizate- POAD-2014-2020  –  pe liste suplimentare, începând cu data de 27 septembrie 2021.

Produsele vor fi distribuite către categoriile de persoane defavorizate, în conformitate cu prevederile Regulamentului (UE) nr. 223/2014, astfel:

1. persoanele dependente cu HANDICAP GRAV FĂRĂ ASISTENT PERSONAL în baza certificatului de încadrare în grad de handicap valabil
  2. persoanele dependente cu HANDICAP ACCENTUAT în baza certificatului de încadrare în grad de handicap valabil

Pachetele se eliberează beneficiarilor, in limita stocului disponibil,  pe baza documentului de identitate şi pot fi ridicate de la depozitul situat la subsolul pieței Agroalimentare din zona centrală, zilnic de luni până vineri, între orele 09:00-14:00.

Fiecare beneficiar primește o cutie care conține următoarele produse: periuță de dinți, pastă de dinți, săpun lichid, șampon copii, șampon adulți, detergent pentru rufe colorate și pentru rufe albe.