Lucrări de frezare a părții carosabile pe strada Libertății

Primăria Municipiului Dej anunță continuarea lucrărilor pe strada Libertății.

Începând din seara zilei de astăzi 31 august, ora 22:00 până dimineața la ora 05:00, pe porțiunea între podul peste Someș și podul de descărcare DN1C (intersecția străzii Libertății cu strada Sălciilor), se vor efectua lucrări de frezare a părții carosabile, în vederea continuării intervențiilor de modernizare a străzii.

Pentru derularea în condiții optime și de siguranță a lucrărilor, în intervalul menționat circulația se va desfășura pe un sens și va fi dirijată prin semne de circulație.

Lucrările fac parte din proiectul european ,,Modernizarea coridorului integrat de mobilitate urbană reprezentat de strada 1 Mai (tronson 1 Mai 182-intersecție strada I.P. Reteganul)- strada I.P Reteganul- Pod Someș- strada Libertății – strada Bistriței până la limita administrativ teritorială a municipiului Dej inclusiv acces către Autobaza Transurb Dej și modernizarea Autobazei Transurb S.A.”