Restricții de circulație în Piața Bobâlna cu ocazia desfășurării evenimentului Târg ,,Produs de Cluj”

Primăria Municipiului Dej anunță restricții de circulație în Piața Bobâlna cu ocazia desfășurării evenimentului Târg ,,Produs de Cluj”, care va avea loc în centrul municipiului în perioada 23-25 iulie.

Pentru buna desfășurare și organizare a evenimentului, începând cu data de 21 iulie, ora 19:00 se va închide circulația în Piața Bobâlna, zona din fața Galeriei de Artă, iar de la ora 22:00 se va închide circulația în toată Piața Bobâlna.

În acest sens va fi interzis accesul în Piața Bobâlna pe străzile: Petőfi Sándor, de la intersecția străzilor Parcului cu Al. Szoposz, Piața 16 Februarie și Mărășești( de la hotelul Someș către Piața Bobâlna). De asemenea se va circula pe un singur sens, cel de coborâre pe traseul străzilor Medgyes Lajos, Al. Szoposz, Parcului.

Șoferii care au traseu prin piața centrală, sunt sfătuiți să aleagă străzile adiacente acesteia și să nu își lase autoturismele parcate în zona cu restricții.