Grigore Cartianu își va lansa cărțile la Dej, unde va vorbi despre “Crimele Revoluției Române”

Sala de conferințe a Muzeului Municipal din Dej va găzdui joi, 15 martie 2018, de la ora 14.30, lansarea de carte și conferința  “Misterele Revoluției din 1989”, susținută de ziaristul Grigore Cartianu.

Acesta este autorul a patru cărți meticulos documentate despre evenimentele din Decembrie 1989: “Sfârșitul Ceaușeștilor”, “Crimele Revoluției”, “Teroriștii printre noi” și “Cartea Revoluției”. De asemenea, a realizat scenariul filmului documentar “Moartea Ceaușeștilor. Trei zile până la Crăciun”, în regia maestrului Radu Gabrea.

Conferința va cuprinde o prezentare făcută de Grigore Cartianu, un dialog cu publicul (întrebări / răspunsuri) și o sesiune de autografe. Autorul va semna autografe pe toate cele 8 cărți din seria de autor Grigore Cartianu (cele de mai sus, plus “Jurnalul unui puci ratat”, “Miracolul din noiembrie”, “600.000” și “Hagi”).

Cărțile pot fi procurate la fața locului. Intrarea este liberă.

Morar Costan