Intervenții pentru deszăpezire în municipiul Dej

Primăria Municipiului Dej, prin Serviciul Administrării Domeniului Public (SADP) acționează pentru deszăpezire în toate zonele orașului. Acțiunea a fost demarată în cursul nopții și continuă.

8 utilaje de deszăpezire atât cu lamă cât și pentru distribuit material antiderapant lichid și solid pentru străzi și 2 pentru trotuare au acționat și acționează în teren în funcție de situație.

S-a acționat în prima fază, cu prioritate pe străzile principale, pentru a se asigura accesul mijloacelor de transport în comun și ulterior pe străzile secundare. Intervențiile pentru deszăpezire nu se pot derula simultan pe toate străzile, însă echipele SADP acționează permanent.

Orice problemă referitoare intervențiile pentru deszăpezire, în municipiul Dej, poate fi semnalată la numerele de telefon 0264 211790 sau 0731 311 797, urmând să se intervină cât mai rapid posibil în zona respectivă.