Expoziția LEGO ,,Vedetele flotei stelare -2020” la Muzeul Municipal Dej

Primăria Municipiului Dej prin Muzeul Municipal Dej în colaborare cu Asociaţia Brickenburg organizează cu ocazia Sărbătorilor de Iarnă o expoziție de LEGO.

Expoziția poate fi vizitată în perioada 21 decembrie 2020 – 28 ianuarie 2021, de luni până vineri în intervalul orar 08:00-16:00.

Expoziția ,,Vedetele flotei stelare -2020” este dedicată modelelor de nave cosmice din universul Star Wars, construite din piese LEGO.

Expoziția a fost prezentată online în cadrul evenimentului ,,Noaptea Muzeelor” ediția 2020, la Muzeul Municipal Dej, iar din această lună poate fi văzută la muzeul dejean.

Organizatorii expoziției roagă vizitatorii să respecte regulile de protecție și distanțare din incinta muzeului: purtarea măștii, dezinfectarea mâinilor și a încălțămintei  la intrarea în instituție, termometrizarea la intrarea în instituție, accesul a 5 persoane la interval de 15 minute.