Linie telefonică pentru cetățenii din județul Cluj care doresc informații despre COVID-19

❗❗❗  Începând de astăzi, este deschisă linia telefonică 0364 430 030, pentru cetățenii din județul Cluj care doresc informații despre COVID-19.
❗ Programul de funcționare al liniei telefonice este zilnic, între orele 07.00 și 23.00, inclusiv în zilele de sâmbătă și duminică.
❗ Apelând acest număr puteți intra în legătură cu personal medical specializat, care vă poate oferi informații despre modul în care se manifestă virusul, modalități de prevenire a îmbolnăvirii și alte detalii legate de conduita preventivă.

❗ Rugăm cetățenii să apeleze numărul unic de urgență 112 doar pentru situații de urgență, iar pentru solicitarea de informații să apeleze linia telefonică dedicată.