Festival de colinde la Centrul Cultural ”Arta”

Primăria Municipiului Dej organizează marți, 17 decembrie, cu începere de la ora 16:00, Festivalul de colinde și obiceiuri de iarnă, ajuns la ediția a XL- a.

Tradiționalul eveniment se va desfășura la Centrul Cultural ”Arta”  și va reuni pe scena centrului cultural, formații corale de la instituții de învățământ  din municipiu: Școala Gimnazială nr.1, Școala Gimnazială ,,Avram Iancu”, Școala Gimnazială ,,Mihai Eminescu”, Colegiul Național ,,Andrei Mureșanu”, Liceul Teoretic ,,Alexandru Papiu Ilarian”, Liceul Tehnologic ,,Constantin Brâncuși”, Liceul Tehnologic ,,Someș”, Liceul Tehnologic Special, Clubul Copiilor Dej.

În cadrul festivalului vor evolua de asemenea formația ,,Datina” și trupa de teatru ”Vistrian Roman” a Centrului Cultural ,,Arta”, Școala Vocaționala ,,Via Nova Domini” și Alexandra Moldovan.