Dezbatere publică

MUNICIPIUL  DEJ,

DIRECȚIA TEHNICĂ,

SERVICIUL DE URBANISM ȘI AMENAJAREA TERITORIULUI,

În conformitate cu prevederile legii nr. 350/2001 privind amenajarea teritoriului și urbanismul și a Legii nr. 52/2003 privind transparența decizională în administrația publică , anunță

DEZBATERE PUBLICĂ – CONSULTAREA POPULAȚIEI

Cu privire la documentațiile:

PUD( plan urbanistic de detaliu)- construire LOCUINTA P, MAGAZIE, FOSA SEPTICA, IMPREJMUIRE, in Dej, str.Huhurez, nr.42 , initiator  CHIRA RAUL TIBERIU

PUD( plan urbanistic de detaliu )- construire LOCUINTA P+M, IMPREJMUIRE, in Dej, str.Podgorenilor, initiator  COSMA SALOMEEA FELICIA

Initiere PUZ (plan urbanistic zonal) - construire SPALATORIE AUTO CU AUTOSERVIRE, IMPREJMUIRE, in Dej, str.Baia Mare , nr. 27 C, initiator  S.C. MEM BAU SRL

Initiere PUZ (plan urbanistic zonal)  EXTINDERE P.U.Z. PENTRU CAPTARE APA , str.Prof. ing. Leon Birbaum , initiator  MG TEC GRUP S.A.

Scopul elaborării documentațiilor de urbanism  este de a reglementa modul de construire al constructiilor mentionate.

Ședința de dezbatere publică va avea loc la Primăria municipiului Dej, sala de ședințe a Consiliului Local, luni, 21 octombrie 2019, ora 12.

Documentatia tehnica si referatul Serviciului de urbanism se pot consulta la sediul Primăriei municipiului Dej, camera 38.

Observațiile și sugestiile vor fi transmise în scris la sediul Primăriei municipiului Dej , pe site-ul Primăriei municipiului Dej www.primaria.dej.ro sau pe e-mail primaria@dej.ro până la data de 21 octombrie 2019, ora 10.