Expoziție de pictură cu tematică din Primul Război Mondial, la Galeria de Artă Dej

Primăria Municipiului Dej prin Centrul Național de Informare și Promovare Turistică Dej, Muzeul Municipal Dej și Galeria de Artă, în colaborare cu Asociația Erdélyi Kutatócsoport, Fundația Krajczáros Alapitvítvány, organizează expoziția de pictură intitulată ”Cu pensula pentru Pace”. În cadrul expoziției organizată în memoria celor căzuți în Primul Război Mondial, sunt expuse picturi ale artiștilor contemporani, reprezentând portrete și șcene de pe front.

Vernisajul expoziției va avea loc, sâmbătă, 4 mai, începând cu ora 17.00 la Galeria de Artă Dej. Expoziția va fi deschisă publicului în perioada 4-17 mai 2019, iar intrarea este liberă.