Sedinta ordinară a Consiliului Local al Municipiului Dej

În conformitate cu prevederile art. 39, alin. (1) din Legea Nr. 215/23 aprilie 2001 privind administraţia publică locală, republicată, cu modificările şi completările ulterioare, se convoacă şedinţa ordinară a Consiliului Local al Municipiului Dej care va avea loc în data  de 18  aprilie  2019,  ora 15,00, în sala de şedinţe a Primăriei Municipiului Dej, cu următoarea

ORDINE DE ZI:

1. Proiect de hotărâre privind introducerea în Inventarul bunurilor care aparțin  domeniul public al municipiului Dej însușit prin H.C.L.64/2001, atestat prin H.G.969/2002 și înscrierea în CF a imobilelor conform Anexă.

2. Proiect de hotărâre privind aprobarea constatării dreptului de proprietate publică a unor terenuri situate în intravilanul Municipiului Dej.

3. Proiect de hotărâre privind aprobare P.U.D. pe strada Nichita Stănescu, nr.49 B.

4.Proiect de hotărâre privind aprobarea redistribuirii lotului pentru construire locuință situată în Dej, str.Victor Motogna, nr.12, conform Legii nr.15/2003, republicată.

5.Proiect de hotărâre privind aprobarea diminuării suprafeței de teren înscrise în CF Dej nr.52587, strada Nicolae Titulescu nr.16 C.

6.Proiect de hotărâre privind aprobarea alipirii imobilelor înscrise în C F Dej nr.51353, CF Dej nr.51352 și CF Dej nr.60993 situat în Dej, str.1 Mai nr.14-16.

7. Proiect de hotărâre privind aprobarea reducerii/scutirii de la plata impozitului pe clădiri și teren pentru Asociația Viitorul Copiilor RAMSAU Dej.

8.Proiect de hotărâre privind aprobarea revocării Hotărârii de Consiliu Local nr.37 din 29 martie 2019.

9.Proiect de hotărâre privind aprobarea  bugetului de venituri și cheltuieli pentru anul 2019 al municipiului Dej și bugetele instituțiilor finanțate integral din venituri proprii și subvenții  pentru anul 2019.

10.Proiect de hotărâre privind aprobarea acordării mandatului special domnului consilier local Lazăr Nicolae la Adunarea Generală Ordinară a Acționarilor Societății Centrul Agro Transilvania S.A.Cluj din data de 25 aprilie 2019, ora 10,00.

11. Soluționarea unor probleme ale administrației publice locale.