Spectacol dedicat Zilei Internaționale a Femeii la Dej

Primăria Municipiului Dej organizează joi, 7 martie 2019, cu începere de la ora 16:00, un spectacol dedicat Zilei Internaționale a Femeii. Evenimentul va avea loc la Centrul Cultural „Arta” și este realizat în colaborare cu unitățile de învățământ ale municipiului Dej.

Spectacolul va debuta cu momente susținute de copii din grădinițele dejene urmate de momente oferite de elevi din clasele primare, gimnaziale și liceale. În cadrul evenimentului pe scenă vor evolua Trupa de teatru ”Vistrian Roman” și  Ansamblul „Someșana” ale Casei Municipale de Cultură ” George Coșbuc Dej și Clubul de dans ” Latino Angels” Dej. Intrarea este liberă.

”Este un spectacol tradiție al municipiului nostru, un eveniment special dedicat doamnelor și domnișoarelor, în care dorim să le oferim prin copiii noștri, momente frumoase, alături de întreaga noastră apreciere.”

Morar Costan