Conferință de presă

În data de 22 noiembrie, a fost organizată la Primăria Dej o conferință de presă privind implementarea proiectelor de fonduri nerambursabile ”Creșterea eficienței energetice a clădirii publice Școală Gimnazială ”Avram Iancu” Dej, situată în strada Aurora, nr.5” și ”Creșterea eficienței energetice a clădirii publice cu destinație școală, situată în strada Mixandrelor, nr. 2A,” din Ocna Dej, finanțate în cadrul REGIO (Programului Operațional Regional), Axa 3.1.B.

Contractele de finanțare pentru cele două proiecte au fost semnate în 31 august, respectiv 12 octombrie, proiectele se află în implementare, fiind derulate procedurile de achiziție și ulterior finalizării acestora, vor fi demarate lucrările.

” Cele două proiecte au o valoare de 5 milioane lei, la mijlocul anului viitor se vor finaliza procedurile de licitație și vor demara lucrările. Proiectele au fost depuse cu scopul de a oferi cadrelor didactice și copiilor noștri condiții optime pentru desfășurarea procesului educativ.”

Morar Costan