Noul an va fi întâmpinat în Piaţa Bobâlna

Primăria municipiului Dej marchează trecerea dintre ani, în Piaţa Bobâlna. Duminica, 31 decembrie 2017, începând cu ora 23:30, dejenii sunt aşteptaţi în centrul oraşului, pentru a întâmpina anul 2018 într-o atmosferă marcată de tradiţionalul foc de artificii, muzică şi bună dispoziţie.

"Se încheie un nou an, anul 2017. Momentul are o semnificație deosebită pentru fiecare dintre noi și întreaga comunitate, de aceea îmi doresc ca trecerea în noul an să o sărbătorim în Piaţa Bobâlna.

Vă invit în 31 decembrie, în centrul municipiului nostru, începând cu ora 23:30, să păstrăm frumoasa tradiție de a păși împreună în noul an, bucurându-ne de focul de artificii, muzică și ciocnind un pahar de șampanie."

Morar Costan