În atenţia agenţilor economici

În conformitate cu prevederile legale privind desfăşurarea activităţilor comerciale şi a serviciilor de piaţă Primăria Municipiului Dej vă informează că:

Toţi agenţii economici, persoane fizice şi juridice, care îşi desfăşoară activitatea pe raza Municipiului Dej au obligaţia de a obţine acordul de funcţionare care se emite de către Primarul Municipiului Dej.

Pentru agenţii economici autorizaţi prelungirea termenului de valabilitate a acordului de funcţionare se face până la data de 31 martie a fiecărui an.

Încălcarea acestor prevederi constituie contravenţii şi se sancţionează conform prevederilor legale.

Documentaţia necesară emiterii acordului şi a fişei de valabilitate se depune la camera 12.