Consultații oftalmologice gratuite pentru dejeni, la Primăria Dej

Primaria Municipiului Dej in colaborare cu firma Unic Est Optic Brasov, organizeaza in perioada 7-8 noiembrie consultatii gratuite pentru ochelari, in sala mare a primariei, in cadrul unei campanii nationale, pe care firma o desfasoara in aceasta perioada.

In cursul zilei de astazi, 7 noiembrie, consultatiile s-au desfasurat in intervalul orar 10:00-16:00, iar maine, 8 noiembrie, vor avea loc intre orele  9:30-14:00.

Persoanele care beneficiaza de consultul gratuit au deasemenea posibilitatea de a alege si primi, GRATUIT, orice tip de rama, in plus lentilele pot fi achizitionate in doua rate.

Primarul municipiului Dej , Morar Costan, a initiat si  sustine aceasta actiune, care vine in sprijinul cetatenilor municipiului Dej, de aceea ia in calcul o viitoare campanie de verificare a vederii la Dej, despre care vom reveni cu detalii.

Ing. Morar Costan