Continua consultatiile oftalmologice gratuite pentru dejeni, la Primaria Dej

Primaria Municipiului Dej in colaborare cu firma Unic Est Optic Brasov, continua in perioada 19-20 noiembrie consultatiile gratuite pentru ochelari, in cadrul  campaniei nationale, pe care firma o desfasoara in aceasta perioada.    Consultatiile se vor desfasura in Sala Casatoriilor marti, 19 noiembrie, si miercuri, 20 noiembrie, intre orele 9:30-16:00.

Persoanele care beneficiaza de consultul gratuit au deasemenea posibilitatea de a alege si primi, GRATUIT, orice tip de rama, in plus lentilele pot fi achizitionate in doua rate.

Primarul municipiului Dej , Morar Costan, a initiat si  sustine aceasta actiune, care vine in sprijinul cetatenilor municipiului Dej. In cadrul primelor doua actiuni desfasurate la Dej, in luna octombrie si inceputul lunii noiembrie, aproximativ 250 de persoane au beneficiat de consultatii gratuite pentru ochelari.

Ing. Morar Costan